Ötmeyen Kurbaga'nin mekânindaydik!

Ötmeyen Kurbaga'nin mekânindaydik! (www.defterk.com) 4Temmuz2011

KAFOT (Kapadokya Amatör Fotografçilar Toplulugu)'nun düzenledigi ve fotograf severlerle beraber katildigimiz Bolkar Daglari gezisinde Ötmeyen Kurbaga Rana Holtzi'nin mekâni Karagöl ve Çiniligöl'e hayran kaldik.

Sema Tekeli, haber verdi...
KAFOT’un düzenledigi foto-safari ve doga yürüyüsü ile Pazar günümüz dolu dolu geçti.

Her geçen gün üye sayisini artiran KAFOT, fotograf tutkunlarini ve dogaseverleri ayni çati altinda bulusturmayi sürdürüyor.

Düzenlenen etkinlikler kapsaminda birbirinden güzel kareleri fotograflama imkâni bulan fotograf tutkunlari, geçtigimiz Pazar günü de Nigde ve Akdeniz Bölgesi sinirlari içerisinde yer alan Bolkar Daglari’ni ve birbirinden güzel iki krater gölünü fotograflama imkani buldular.

Dünyada endemik tür “Ötmeyen Kurbaga” olarak bilinen Rana Holtzi’nin yasam sürdürdügü 2 bin 600 metre yükseklikte yer alan tektonik hareketler sonucu olusan Karagöl’de manzaranin keyfini çikardilar.

Daha sonra 2 bin 690 metre yükseklikte yer alan ve Temmuz ayinda bile karlarin yamaçlarinda motif olusturdugu Çiniligöl’de deklansöre basan fotografçilar, gezi boyunca Bolkar Lalesi ve Yilki Atlari ile de karsilastilar.

40 kisiden olusan gruptan bazilari ise zirve tirmanisi yapti. 2 bin 870 metre yükseklikte yer alan zirveye tirmanan grup, zirveden Karagöl ve Çiniligöl’ü ayni anda kadraja sigdirmayi basararak güzel kompozisyonlara imza atti.

Düzenlenen etkinliklerden elde edilen fotograflari zaman zaman açtiklari sergilerle fotograf severlerin begenisine sunan toplulugun diger yandan Dijital Fotografçilik Egitimi de devam ediyor.

Haber: Sema Tekeli

Ayın Portfolyosu
 

  Ayın Fotoğrafı  

How to Claim bet365 Bonus step by step.