Tüzük

“NİĞDE FOTOĞRAF AMATÖRLERİ DERNEĞİ”

TÜZÜĞÜ

A. GENEL HÜKÜMLER

Derneğin Adı ve Merkezi

Madde 1- Derneğin Adı “Niğde Fotoğraf Amatörleri Derneği” dir. Kısa adı “NİFAD” dır.

Madde 2- Derneğin merkezi Niğde’dir. Dernek Niğde'den yönetilerek çalışmalarını tüm yurt düzeyinde yürütür. Derneğin şubesi yoktur.

Derneğin İnternet Adresi

Madde 3- Derneğin internet ortamında web adresi ve yayın organı “www.nifad.org” sitesidir.

Derneğin Amacı

Madde 4-

(1) Derneğin amacı; fotoğraf sanatının toplumsal işlevini gerçekleştirmek, fotoğraf sanatı ve fotoğraf aracılığıyla kitleler arasında bağ kurmak, fotoğraf sanatçılarının tanışmasını ve dayanışmasını sağlamak, fotoğraf sanatçıları, meraklıları ve fotoğrafa ilgi duyanları bir araya toplamak, eser verecek olanaklar hazırlamak, onların eserlerini değerlendirmek, fotoğrafla ilgili eserlerin ve çalışmaların sağlam temellere oturtulması için bilimsel araştırmalar yapmak, sanat, eğitim ve öğretim kurumları, özel ve resmi kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile ortak çalışmalar yaparak dayanışmaya gitmektir. Dernek bu amacı gerçekleştirmek için sergiler açar, dia pozitif gösteriler yapar, fotoğraf kursları, seminerler, toplantılar ve fotoğraf çekim çalışmaları ve fotoğraf gezileri düzenler, üyelere ve kursiyerlere karanlık oda olanağı sağlar, süreli süresiz yayın organı çıkarır ve yarışmalar düzenler.

(2) Dernek doğa ve dağ fotoğrafçılığını geliştirmeyi amaçlar ve yerinde uygulama yapabilmek maksadıyla bünyesi içinde doğa ve açık hava sporları, dağcılık, kayak ve binicilik sporu alanında alt branşlar açar, bu spor dalları ile ilgilenir ve bu sporların üyeleri tarafından öğrenilmesi için gerekli eğitim, öğretim imkânları sağlar, kurslar düzenler, uygulama kampları organize eder, üyeleri arasında ve toplumda çevre bilincinin oluşmasına, çevrenin korunması ve kollanmasına katkı sağlar, sosyal yardımlaşma ve dayanışma duygusunun gelişmesine destek olur. Bu spor dallarının tanıtımı, eğitimi ve öğretimi için toplantı, seminer ve kurslar açar, süreli süresiz yayın organı çıkartır, etkinlikler ve yarışmalar düzenler.

(3) Dernek, Niğde ve Kapadokya bölgesinde turizmin geliştirilmesi için çalışmalar yürütür, projeler yapar. Fotoğrafı etkin bir araç olarak kullanarak bölgenin ve Türkiye’nin reklam ve tanıtımına katkıda bulunur.

(4) Derneğimiz toplumun dezavantajı kesimlerinin eğitilerek ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamayı amaçlar.

Devamını Oku

Ayın Portfolyosu
 

  Ayın Fotoğrafı  

How to Claim bet365 Bonus step by step.