Niğde Fotoğraf Amatörleri Derneği (NİFAD)

5 Ekim 2010 günü Kapadokya Amatör Fotoğrafçılar Derneği (KAFOD) olarak kurulan NİFAD, 24 Mart 2012 tarihinde Genel Kurulunda ismini Niğde Fotoğraf Amatörleri Derneği olarak değiştirmiştir.

Niğde ve bölgesinde Fotoğraf sanatının geliştirilmesi, doğa fotoğrafçılığının yaygınlaştırılması, fotoğraf eğitimleri ile üyelerin fotoğraf tekniğinin yükseltilmesi, fotoğraf ile toplumsal bir bağ oluşturulması ve fotoğrafa gönül verenleri bir araya getirmek amacıyla üç kurucu üyenin öncülüğünde (M.Doğan Şahiner, Fatih Kızılkaya, Şabettin Kopan) Niğde’de kurulmuştur.

Kapadokya’nın güney topraklarını oluşturan Niğde, bölgede kültür ve turizm potansiyeli açısından çok değerli doğal güzelliklere ve tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Niğde’nin ve Kapadokya'nın tanıtımına NİFAD fotoğrafı etkin bir araç olarak kullanarak çok önemli katkılar yapmaktadır.

Niğde Fotoğraf Amatörleri Derneği (NİFAD), Niğde ve Kapadokya bölgesinde fotoğraf sevgisini toplumsal alana yaymak, amatör vizörlerden usta fotoğrafçılar yetiştirmek, gençler ve yetişkinler arasında kıymetli bir uğraş olarak fotoğraf tutkusunu yaygınlaştırmaya hizmet etmektedir.

Nifad bu vizyon ve misyonu gerçekleştirmek için üyelerine her yıl düzenli olarak temel fotoğraf eğitimleri, fotoğrafta photoshop uygulamaları, fotoğraf sergileri ve seminerler düzenlerken, doğa ve fotoğraf tutkunları için de Fotoğraf Gezileri organize etmektedir.

Bugün 50’i aşkın üyesi ve adından söz ettiren faaliyetleri ile NİFAD günden güne fotoğraf severlerin ilgi odağı haline gelmekte ve sürekli büyümektedir.

 

nifad logo trans

Ayın Portfolyosu
 

  Ayın Fotoğrafı  

How to Claim bet365 Bonus step by step.